cartridge do tiskáren

Jak vybrat vhodnou cartridge

Posted by

Pokud vlastníte inkoustovou tiskárnu, ve které právě dochází inkoust a vy nyní stojíte před rozhodnutím, kde a jak pořídit novou náplň, je tento článek určený právě pro vás. Jak tedy vybrat správnou náplň – cartridge do inkoustové tiskárny?

Jestliže má vaše tiskárna oddělené náplně, postačí vyměnit pouze cartridge s tou barvou, která právě došla. Pokud ovšem má tiskárna pouze jednu kazetu se všemi barvami, je potřeba ji vyměnit celou, i v případě, že došla pouze jedna barva. Moderní tiskárny dnes již používají pro každou barvu oddělenou náplň.

Náplně lze pořídit buď barevné, nebo černobílé. Dalším parametrem je objem, kdy některé cartridge dosahují objemu až 70 ml. Zajímat bychom se měli také o výtěžnost cartridge. Ta se pohybuje v rozmezí stovek až tisíců vytisknutých stránek.

Před nákupem je potřeba se rozhodnout, zda si chcete pořídit originální cartridge nebo zda dáte raději přednost nákupu levné náplně – tzv. kompatibilní či alternativní.

V originálních cartridgích výrobci garantují špičkový kvalitní inkoust, odolný proti zasychání. Pořizovací cena originální náplně je ovšem vyšší.

Pokud se rozhodneme pro alternativní náplně, zde nás asi nejvíce zaujme výrazně nižší cena. Tyto náplně jsou přitom kompatibilní s tiskárnami značkových výrobců. Výrobci u těchto náplní nabízejí úspornější tisk a zachování dostatečné kvality. Nevýhodou zde na rozdíl od originálních náplní ovšem bývá, že dochází k častějšímu zasychání inkoustu.

cartridge do tiskáren

Některé inkoustové tiskárny jsou opatřeny doplnitelnými zásobníky, které lze velmi snadno doplňovat. Výhodou je vysoká výtěžnost při zachování kvalitního tisku.

Před nákupem náplně si tedy ověříme typ tiskárny, a dle toho vybereme vhodnou náplň. V popisu všech náplní, ať už se jedná o originální či alternativní náplně, musí být uvedeno, s jakými typy tiskáren jsou kompatibilní.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *