nejlepší nejlevnější náplne do tlačiarni Košice

Nejlepší náplně do tiskárny Košice

Posted by

Čas od času jsme postaveni před problém, jak a kde vybrat správné naplne do tlačiarni, ať už se jedná o cartridge, tedy náplně pro barevné a černobílé inkoustové tiskárny, nebo práškové tonery, určené pro laserové tiskárny. V této době na trhu existuje již spoustu typů technologií pro tisk, například inkoustové, jehličkové, laserové, LED-diodové a další. U nás patří mezi nejpoužívanější inkoustové a laserové technologie.

Pokud vlastníme například inkoustovou tiskárnu, podle čeho tedy vybrat tu správnou cartridge? Inkoustové náplně se liší svými parametry, dle kterých je nutno vybírat.  Z nabídky lze vybrat buď barevné, nebo černobílé cartridge. Dalším kritériem je objem, kdy některé cartridge dosahují objemu až 70 ml. Dále by nás také měla zajímat výtěžnost cartridge, která je v rozmezí stovek až tisíců vytištěných stránek. V originálních cartridgích bývá výrobci nabízen a také garantován špičkový kvalitní inkoust, který je odolný vůči zasychání. Pořizovací cena originální cartridge je ovšem vyšší. Cartridge obsahují poměrně malý objem inkoustu a je nutno náplně častěji měnit.

U alternativních náplní nás asi nadchne nejvíce výrazně nižší pořizovací cena při stejném objemu náplně. Náplně jsou přitom zcela kompatibilní s mnoha tiskárnami různých výrobců. Výrobci zde nabízejí úsporný tisk při zachování dostačující kvality. Zde je nutno ovšem upozornit, že k nevýhodám těchto náplní patří častější zasychání inkoustu a oproti originálním inkoustovým náplním do tiskáren je zde kvalita o něco nižší.

Některé inkoustové tiskárny mají doplnitelné zásobníky pro úsporný tisk, které lze doma velmi snadno doplnit. Výhodou zde je hlavně vysoká výtěžnost při zachování kvality tisku.

Před nákupem náplně si tedy ověříme typ tiskárny, a dle toho vybereme vhodnou náplň. V popisu všech náplní, ať už se jedná o originální či alternativní náplně, musí být uvedeno, s jakými typy tiskáren jsou kompatibilní.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *