Nejlevnější pneu – jaká úskalí se zde skrývají?

Posted by

Asi většina řidičů si někdy položila otázku, jak moc jsou horší levné čínské pneumatiky než ty značkové.

Hlavní výhodou čínských pneumatik je bezesporu jejich pořizovací cena, která je nižší než u značkových pneumatik tradičních výrobců, a to je zřejmě také důvodem, proč je lidé po celé Evropě kupují čím dál častěji. Tyto pneumatiky se hodí na velmi velkou část klasických rodinných vozů.

Otázkou ovšem zůstává, zda se zrovna v tomto případě vyplatí „šetrnost“. Dle mnoha recenzí nedávají totiž levné pneumatiky čínské výroby při jízdě na mokré vozovce řidičům příliš pocit jistoty. Jako příklad můžeme uvést recenzi z provedeného testu, kdy bylo zjištěno, že při rychlosti 80 km/hod. zastavíte váš automobil o zhruba 4 metry později než při použití značkových pneumatik.  Další testy dokazují, že ke ztrátě ovladatelnosti v zatáčkách dochází při použití čínských pneumatik v rychlosti o zhruba až 20 kilometrů nižší, než při použití značkových pneumatik.

Statistiky nám ukazují, že od roku 2007 do roku 2013 se v zemích Evropské unie zdvojnásobil dovoz pneumatik, které byly vyrobeny v Číně. V současnosti je již téměř každá druhá pneumatika, která byla dovezena na území Evropské unie, vyrobena právě v Číně. Tyto údaje jsou uváděny Evropskou asociací výrobců pneumatik ETRMA. Tato asociace zároveň upozorňuje na skutečnost, že velká část pneumatik vyrobených v Číně, velmi výrazně zaostává za bezpečnostními kritérii, která jsou běžná při výrobě značkových pneumatik u tradičních výrobců.

Čínské pneumatiky mají také výrazně horší schopnost odvádět vodu, čímž může mnohem rychleji dojít k aquaplaningu.

Pokud si tedy přejete pořídit levné pneumatiky, tak doporučujeme jít na to přes srovnávač pneu ZUPO.cz, kde najdete nejlevnější pneu, ale se zárukou kvality. Můžete využít i jejich chatu, poradí Vám a zároveň doporučí pneu za nejnižší cenu na trhu. Vyvarujete se tak výše zmíněným rizikům a ještě ušetříte.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *