cartridge do tiskáren

Originální cartridge

Posted by

Jestliže doma používáme inkoustovou tiskárnu, potřebujeme pro její chod inkoustové náplně, které se nazývají cartridge. Občas tedy možná stojíme před problémem, kde koupit náplně do tiskáren levně, a jaké jsou pro naši tiskárnu vhodné.

Pokud je naše tiskárna opatřena oddělenými náplněmi, stačí vyměnit pouze cartridge s barvou, která právě dosloužila. V případě, že máme tiskárnu pouze s jednou kazetou, ve které jsou všechny barvy, nezbývá nic jiného, než vyměnit cartridge celou, i v případě, že se vypotřebovala pouze jedna barva. má vaše tiskárna oddělené náplně, postačí vyměnit pouze cartridge s tou barvou, která právě došla. Dnešní moderní tiskárny však již používají oddělenou náplň pro každou barvu.

cartridge do tiskáren

Náplně můžeme pořídit buď černobílé, nebo v barevném provedení. Dalším ukazatelem je objem, kdy některé cartridge dosahují objemu až 70 ml. Zajímat by nás měla také výtěžnost dané cartridge.Ta může být řádově v rozmezí stovek až tisíců vytisknutých stránek.

Před nákupem si musíme ujasnit, zda si pořídíme originální cartridge, nebo zda upřednostníme pořízení levné náplně, kterými mohou být  tzv. kompatibilní či alternativní náplně.

Pořizovací cena originální náplně bývá mnohem vyšší, kromě garantované kvality je zde nutno připlatit i za danou značku. Pokud se tedy s ohledem na cenu, rozhodneme pro alternativní náplně, musíme si nejprve vybrat solidního dodavatele, který ručí za kvalitu svých produktů, a jehož náplně jsou kompatibilní s tiskárnami značkových výrobců. Výrobci u těchto náplní nabízejí úspornější tisk a zachování dostatečné kvality.

Před nákupem náplně si tedy nejprve musíme ověřit typ naší tiskárny, a dle toho následně vybereme vhodnou náplň. V popisu všech náplní, ať už se jedná o originální či alternativní náplně, musí být uvedeno, s jakými typy tiskáren jsou kompatibilní.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *