Stříbrné náušnice

Posted by

Již od pradávna se ženy vyznačují touhou po krásných špercích, ať už v podobě různých řetízků, prstenů nebo náušnic, kterými by oslnily své okolí. V dnešní době tomu není jinak. Pokud si chceme v tomto směru udělat radost, nemusíme zrovna utrácet spoustu tisíc za drahé šperky. Můžeme si vybrat z nepřeberné nabídky designových kousků v kategorii stříbrných šperků, které se dají pořídit za příznivé ceny.

My se zde dnes zaměříme na stříbrné náušnice, které by neměly chybět ve šperkovnici žádné ženy. Vzhledem k dostupným cenám těchto náušnic, můžeme si jich pořídit více, na jakoukoliv příležitost, do společnosti, nebo do zaměstnání či do školy, nebo volit třeba podle ročního období; jiné na jaro, léto a jiné na zimní sezónu.

Vybírat můžete podle fantazie i nálady, ale doporučuje se při výběru přihlížet i k tvaru obličeje. Ten bývá při výběru mnohdy opomíjen a celkový efekt poté nepřinese kýžený efekt. Vhodně zvolenými náušnicemi můžete totiž velmi výrazně podtrhnout tvar obličeje, zamaskovat jeho nedostatky a naopak zvýraznit jeho přednosti.

Níže si uvedeme, jaké náušnice bychom měli vybírat podle tvaru obličeje.

Výběr náušnic dle tvaru obličeje

Typ obličeje – oválný

Ženy s tímto typem obličeje mají výhodu, že mohou zvolit jakýkoliv typ náušnic. Tento typ obličeje se vyznačuje téměř dokonalým tvarem, podlouhlejšími proporcemi, což ženám umožňuje při výběru stříbrných náušnic libovolně experimentovat. U těchto typů je možno klidně volit i rozličné geometrické tvary náušnic, například trojúhelníkové, čtvercové nebo mnohoúhelníkové, dle své fantazie.

 

Typ obličeje – podlouhlý

Tento typ obličeje se vyznačuje výraznější dominancí výšky obličeje. Rozměry, které symetrické je možno vyrovnat optickým rozšířením obličeje, čehož lze docílit volbou širokých a krátkých náušnic, které obličej nebudou více protahovat, ale naopak opticky mírně rozšiřovat.

 

Typ obličeje – kruhový

Ženy, které mají tento typ obličeje, působí roztomilým výrazem, jejich obličej působí svěže a mladě. Tyto ženy by se při výběru náušnic měly poohlédnout po podlouhlých typech šperků, které dokážou podtrhnout jejich jemné rysy.

 

Typ obličeje – čtvercový

Obličej čtvercového typu se vyznačuje hranami, které jsou výraznější, a které je tudíž potřeba mírně zjemňovat. Tomuto typu sluší podlouhlé náušnice, které obličej příjemně prodlouží a kruhové tvary náušnic přidají obličeji jemnost. Ženám s čtvercovým typem obličeje bývá doporučováno vyvarovat se raději hranatým masivním náušnicím, které by na nich působily poněkud hrubším dojmem.

 

Typ obličeje – kosočtvercový

Tento typ obličeje je vyznačován úzkým čelem a dominantnější bradou. Ženám s tímto typem obličeje se doporučuje vybírat stříbrné náušnice nejlépe dvoudílné, mající dominantní horní i spodní část. Vybírat je možno náušnice, které mají tvar slzy, nebo jsou zdobeny výraznějšími kamínky.

 

Typ obličeje – ve tvaru srdce

Zde je potřeba více zvýraznit spodní část obličeje, čehož lze docílit náušnicemi, majícími výraznější zakončení. Zde se doporučuje volit náušnice, které budou mít spodní část mohutnější než vrchní část.

 

Při nákupu náušnic nezapomeňte zkontrolovat kvalitu jeho zpracování. Jestliže si budete chtít pořídit například stříbrné náušnice s kamínky, určitě věnujte pozornost usazení těchto kamínků. Pokud budou kamínky pouze přilepené, může se stát, že při jejich běžném používání, velmi brzy dojde k odlepení kamínků. Kvalitně zpracované šperky se vyznačují mimo jiné tím, že kamínky mají usazené v krápnách, které je spolehlivě drží na místě.

Pozornost věnujte také označení šperku, puncovnímu znaku, kterým šperky musí být dle platného zákona označeny.

Přejeme vám dobrou volbu při výběru stříbrných náušnic tak, aby vám přinášely radost a potěšení při jejich nošení.

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *