Úhlové brusky STANLEY FATMAX

Posted by

Úhlová bruska se hodí zejména k broušení a řezání hlavně kamene a kovu. Je ovšem možno použít ji také pro hrubé broušení dřeva.

K běžným projektům se nejčastěji využívá úhlová bruska, která má průměr kotouče 125 milimetrů. Tento průměr kotouče je nejuniverzálnější. Pro práci s kovem ale často postačí i průměr menší, a to obvykle 115 milimetrů.

Naproti tomu ovšem při rekonstrukci nebo provádění větších stavebních prací je mnohem vhodnější úhlová bruska s větším průměrem, a to až 230 milimetrů. Úhlovou brusku akumulátorovou můžete využívat zpravidla na místech, kde se nenachází připojení do elektrické sítě, anebo pokud potřebujete při práci více volnosti s manipulací brusky a případné kabely by vám práci ztěžovaly, například v obtížně přístupných místech.

Kotouče do úhlové brusky mají základní dělení a řezné a brusné kotouče. Dále se dělí dle použitého materiálu na rozbrušovací kotouče, lamelové, fíbrové kotouče a také diamantové kotouče.

Dále kotouče do úhlové brusky dělíme také podle typu opracovávaného materiálu. Zde jsou vhodné pro každý druh materiálu jiné kotouče. Pro příklad si můžeme uvést – rozbrušovací kotouče, které jsou speciálně vhodné na běžnou uhlíkovou ocel. Další jsou vhodné na nerezovou ocel. Dále existují kotouče používané speciálně na hliník, nebo litinu a podobně.

FMC761B Úhlová bruska 125 mm 18V 8500 ot./min., bez baterie

Pokud byste o některé z výše zmíněných produktů projevili zájem, toto zboží lze zakoupit prostřednictvím distribučních partnerů společnosti Stanley Black & Decker. Mezi distribuční partnery patří různé nářaďové řetězce, železářství, stavebniny, prodejny instalačního materiálu a internetové obchody. Nutno ovšem zmínit, že ne u všech distributorů naleznete kompletní sortiment zboží, proto se doporučuje provést nákup u uvedených doporučených obchodních partnerů přes e-shop nebo si ověřit dostupnost zboží telefonátem na prodejnu.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *