Vybíráme kabelku

Posted by

Většina žen si dnes asi jen těžko umí představit život bez kabelky a z toho důvodu vlastní ve svém šatníku většinou i více kousků.

V dnešní době je možné sehnat kabelky v mnoha různých variantách, materiálech i barvách. Ať už se jedná o malá psaníčka či větší kabelky, od jednoduchých tvarů, barev i velikostí až po bohatě zdobené kabelky v křiklavých barvách. Někdy se ale zamýšlíme nad otázkou, jak a podle čeho vybrat tu správnou.

Jak vybrat tu pravou kabelku?

Při výběru kabelky pro každodenní použití je potřeba si zodpovědět několik otázek:

Co vše nutně potřebujeme v kabelce denně přenášet. Dle toho potom vybíráme velikost a tvar kabelky. Někomu postačí mít v kabelce pouze peněženku, mobilní telefon, klíče a kapesníčky, někdo k tomu potřebuje nosit i případně tablet, diář a kosmetickou taštičku.

Dále je důležité si uvědomit, jaký styl oblečení nejraději preferujeme. Jiná kabelka se hodí k tričku, sportovním kalhotám a teniskám; jiná naopak ke kostýmku a podpatkům. Ke sportovnímu stylu se mnohem více hodí crossbody kabelka, naopak k elegantnímu oblečení se více hodí kabelka do ruky. Pokud jsme si oblíbily bussines styl, pak bychom měly zvolit aktovku nebo větší kabelku přes rameno.

Dalším kritériem při volbě kabelky jsou barvy. Pokud se oblékáme hodně barevně, bylo by vhodné zvolit kabelku v neutrálních odstínech, jako například bílá, šedá nebo černá kabelka,  popřípadě i hnědá či béžová.

Oblékáme-li se naopak více do černé, šedé či bílé barvy, můžeme naopak svůj outfit oživit barevnou kabelkou.

Jestliže chceme, aby nám kabelka sloužila co nejdéle, můžeme si pořídit kabelku z kvalitní kůže, která nám při správné péči může sloužit dlouhá léta.

Pamatujme vždy, že kabelka a její majitelka by spolu měly ladit; kabelka by se měla hodit i k naší postavě, aby celkový dojem vypadal esteticky.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *